Svoriai ir daržovės
sveikata

Sportas sveikatai – kokią discipliną pasirinkti?

Fizinis aktyvumas yra būdas ne tik išlaikyti grakščia figūrą, bet taip pat sveikatą ir gerą savijautą kiekvieną dieną. Nėra abejonių, kad kiekviena veikla pagerina organizmo kondiciją. Tačiau yra tokių sporto disciplinų, kurios pasižymi net gydančiomis savybėmis. Sužinok, koks sportas geriausiai tiks Tavo sveikatai!

Bėgimas širdininkams ir sergantiems hipertonija

Kraujagyslių ligos yra mūsų dienų košmaras. Stresą keliantis gyvenimo būdas ir nepakankamai gera dieta yra tik kai kurios priežastys sukeliančios tokius sutrikimus, kaip aterosklerozę ar hipertoniją. Gali neleisti joms išsivystyti arba jas gydyti reguliariai bėgiojant! Moksliniai tyrimai įrodo, kad bėgiojant keletą kartų į savaitę ir palaikant vienodą tempą, sustiprinamas širdies pajėgumas, pagreitėja kraujo cirkuliaciją bei sumažinamas pavojingų sveikatai riebalinių liaukų kiekis. Toks aerobinis aktyvumas sumažina kraujo spaudimą, todėl jeigu kankina Tave viena iš širdies ir kraujagyslių sistemos negalavimų, pradėk bėgioti jau šiandien!

Joga – ginklas prieš nugaros skausmą

Daugelis žmonių kovoja su įvairiais, dažnai lėtiniais fiziniais skausmais. Kyla jie neretai dėl sėdimo gyvenimo būdo, netinkamos kūno padėties ir, žinoma, dėl ilgų valandų praleistų priešais kompiuterį. Tu taip pat kenti nuo nugaros skausmų? O galbūt Tavo problema yra galvos skausmas? Pirmu, kaip ir antru atveju itin veiksminga priemone kovoje su skausmu yra joga, kuri pasižymi dvejomis puikiomis savybėmis – leidžia atpalaiduoti ir palengvinti nugaros raumenų veiklą bei juos sustiprinti. Joga leidžia pagerinti kūno stabilumą, koordinaciją ir jėgą. Moko sąmoningai kvėpuoti ir išlaikyti kūno padėtį. Puiki alternatyva tradicinei jogai ant kilimėlio yra oro joga, arba akrobatiniai pratimai ant specialių juostų, pritvirtintų prie lubų.

Krosfitas patiriantiems įtampą

Vienu iš didžiausių geros savijautos priešų yra stresas, kuris vis dažniau tampa mūsų kasdienybės kompanionu. Galime su juo kovoti daug būdų, pavyzdžiui, papildomai vartodami B grupės vitaminus ir magnį bei sveikai maitinantis. Kita vertus, pradėjus sportuoti išvalysime savo protą, iškrausime negatyvias emocijas ir padidinsime savo atsparumą stresinėse situacijose. Čia puikiai pagelbės krosfitas. Nepaprastai intensyvi ir jėgų reikalaujanti veikla, leidžianti sukurti ne tik raumenų masę, bet ir padidinti psichologinį atsparumą! Krosfitas lemia, kad tampame vis labiau tolerantiški, kas labai pozityviai įtakoja mūsų sveikatos būklę.

Šiaurietiškas ėjimas apkūniems

Žmonės, kovojantys su antsvoriu negali perlenkti lazdos ir treniruotis per daug intensyviai. Bėgiojant arba lankant krosfitą galėtų pasidaryti sau nemažos žalos, sąnarių ar net nugaros traumų. Susikaupusios riebalinės liaukos apsunkina skeletą, todėl intensyvūs pratimai tokio sudėjimo kūnams yra per didelė rizika. Tačiau tai nereiškia to, kad apkūnesnių formų savininkai neprivalo mankštintis! Atvirkščiai! Geriausiu pasirinkimu šiuo atveju bus nordic walk, kitaip – šiaurietiškas ėjimas su lazdomis. Toks aktyvumas suteikia galimybę sudeginti daugybę kalorijų neapsunkinant sąnarių ir sausgyslių. Atitinkamai prie mūsų būklės pasirinktas tempas skatina širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą. Šiaurietiškas ėjimas yra geresnis nei klasikinis pasivaikščiojimas, nes angažuoja visas raumenų grupes, įskaitant pečių sritį!

Fizinis aktyvumas yra vaistas nuo daugelio ligų. Reikia nepamiršti atsakingai pasirinkti sporto discipliną, kad sau padėtum, o nepakenktum!

Skaitykite taip pat: Sportinė apranga pavasariui

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *